Také si tento plenér můžete objednat jako soukromý, rodinný či teambuildingový. Stačí napsat objednávku na info@viridian.cz, pošleme vám podrobné informace.
Informace o cenách, o slevách, náhradách lekcí a podobně naleznete na tomto odkazu: CENY LEKCÍ A SLEVY.
Bližší informace:
Společně půjdeme malovat do plenéru, ke krásnému Poštovnímu rybníku. Hlučín je nádherné městečko a motivů pro malíře je v něm nekonečně. Poštovní rybník je však pro malíře ideální, protože se blízko něj dá dobře zaparkovat, je přímo u vlakové zastávky Děhylov a také u autobusové zastávky autobusu č. 75. Z krajinářského hlediska zde najdeme nepřeberné množství motivů, protože se můžeme zaměřit nejen na rybník samotný, ale i na krásnou alej stromů, která ho lemuje.
Co se na plenéru naučíte:
Na tomto plenéru se společně pokusíme proniknout do hlavních zásad práce v plenéru. Krajinomalba je nádherná disciplína, někdy však může být docela těžké rozkoukat se v terénu a vybrat si vhodný motiv.
Naučíme se správně přenést vybraný detail krajiny na daný rozměr formátu.
Prakticky si ukážeme lineární, barevnou a vzdušnou perspektivu a také hlavní zásady komponování krajiny, stejně jako nejrůznější finty krajinářů.
Budeme hlavně skicovat a učit se, jak zachytit jednotlivé krajinné prvky tak, aby působily prostorově.
Tyto skici pak můžete kdykoliv použít pro malbu vašich autorských děl.
Plenér je velmi vhodný i jako příprava na talentové zkoušky na střední či vysoké školy uměleckého směru a na fakulty architektury.
Co si sebou máte vzít na plenér:
Pomůcky nejsou v ceně plenéru. Vezměte si své vlastní kreslířské a malířské vybavení, skicák a stoličku. Skládací plenérový stojan si vezměte hlavně v případě, že budete malovat olejovými barvami. Nezapomeňte repelent, pokrývku hlavy a pevnou obuv. Určitě si vezměte oblečení, ve kterém se ani nespálíte na slunci, ani neprochladnete. Svačinku a pití si nezapomeňte také, venku při malování chutná dvojnásobně! Pokud budete chtít radu, jaké vybavení si máte vzít sebou, volejte na mobil 608 777 107 vyučující Elen Thiemlové, ochotně vám poradí.
Zde je kopie zprávy, kterou před časem sdílela na fb vyučující lektorka Elen Thiemlová kurzistům:
Co si máte nachystat:
určitě si nezapomeňte přibalit svačinku, hlavně pití, REPELENT, pokrývku hlavy a nějakou nepromokavou větrovku nebo pláštěnku. I když budeme sedět spíš ve stínu, vezměte si raději nějaký krém s ochranným faktorem.
Pro vlastní tvorbu si vezměte to, s čím pracujete nejraději, určitě si ale nezapomeňte skicák nebo výkresy s podložkou (aspoň A3), nějaké obyčejné papíry na skici, tužky (2B – 6B), plastickou pryž, špejli, svorky na přichycení papíru a ořezávátko nebo nožík. Potřebujete také na něčem pohodlně sedět, takže ideální je rybářská stolička s opěrkou. Někomu stačí si sednout i na noviny, to už nechám na vás.
Pokud si sebou budete brát olejové barvy, nezapomeňte si terpentýn nebo médium a malířský stojan, bez něj se olejem v krajině maluje velmi nepohodlně. A také našepsovaná plátna nebo sololity si přibalte, ideálně ve speciálním zásobníku na mokré obrazy. Často se mi stává, že si zapomenu terpentýnku, nebo malou skleničku s uzávěrem, a také hadry na utírání štětců. Bez těch je člověk s olejovými barvami v krajině dost „nahraný“, tak nedělejte stejnou chybu, jako já.
Samozřejmě paleta je také zapotřebí, a to jak u olejových, tak i u akrylových barev.
Bez štětců toho také moc nenamalujete, ty si také nezapomeňte, a můžete si do malé petky dát hustý mýdlový roztok, ve kterém štětce promnete, aby vám v nich nezaschly barvy dřív, než je doma řádně vyčistíte.
Pro skicování v krajině je super i uhel, akvarelové barvy, rudka, suchý pastel, jen počítejte s tím, že se zašpiníte. Stačí, když si přibalíte starší ručník, který si položíte na kolena. A do sáčku navlhčený hadřík na ruce.
To, že pro malování akvarelem potřebujete akvarelový papír, určitě víte, tak si hlavně nezapomeňte kelímek na vodu.
Pokud se nechcete zašpinit, ideální jsou akvarelové pastelky, které můžete lehce rozmýt, nebo použít jen nasucho.
Hlavně nemějte obavy, že vám kresba v krajině nepůjde, budu stále s vámi a ukážu vám, jak se v plenéru zorientovat, jak začít a jak se na jednotlivé krajinné prvky dívat. Každý jednou začínal a právě kresba v krajině vám vylepší vaše prostorové vnímání, v krajině se dá vysvětlit mnohem snadněji i perspektiva. Skicování v plenéru je také nádherný relax, až to jednou zkusíte, budete se rádi ke kresbě či malbě v krajině vracet. Věřím, že nám počasí vyjde, musíme využít doby, kdy se dá v krajině pracovat.
Kdybyste cokoliv potřebovali objasnit, můžete mi i volat na číslo 608 777 107.
Moc se na vás těším!