Popis galerie
V této galerii naleznete především díla posluchačů, lektorů a také našich významných přátel. Omluvte špatnou kvalitu některých snímků, fotit se snad brzy naučíme. Každopádně je nejlepší si prohlédnout vždy aktuální výstavu přímo u nás - každé pondělí až čtvrtek od 15 do 19 hodin. Aktuální program naleznete zde.
Večerní GALERIE VIRIDIAN

Violeta KovačevićVioleta Kovačević
Božena KonečnáBožena Konečná
Členka Viridianu Božena Konečná navštěvuje naše kurzy již třetím rokem. Je natolik skromná, že si nepřeje, abychom o ní příliš mluvili nebo psali. Pokud se přijdete podívat na její obrázky a hedvábné šátky, určitě se o ní dozvíte více (a možná budete mít to štěstí ji zde také potkat).
Ludvík KuncLudvík Kunc
Obrazy mistra Kunce určitě znáte ze Zoologické zahrady v Ostravě a z mnoha knížek o životě divokých zvířat, které napsal i ilustroval (například "Chci domů lva", "Můj přítel rys", "Opravník omylů ze života zvířat" a jiné. Ludvík Kunc je nejen virtuózní malíř a skvělý spisovatel, je to také jeden z našich největších odborníků na velké šelmy. Jeho obrazy nezapřou hluboký vztah malíře k přírodě a bystrý pozorovací talent.
Jana LepíkováJana Lepíková
Janička je naše lektorka. Studovala na Ostravské univerzitě obor výtvarná tvorba - výtvarná výchova. Inspiraci pro své malování hledá mezi spánkem a realitou, v podvědomí. Lákají ji podivné snové obrazy a jejich symbolika. Vystavuje od roku 1996. Další díla naleznete na stránkách:
http://lepikovajana.wz.cz/
Miroslav KošťálMiroslav Košťál
Slávek se rozhodl malovat až jako důchodce, dle jeho slov "protože hlava musí něco dělat, aby nemyslela na pitomosti". Narodil se v Praze, v khaki uniformě provandroval celou naši vlast od Šumavy k Tatrám a dotáhl to až na hodnost podplukovníka. Ostrava mu natolik učarovala, že se rozhodl usadit se zde natrvalo. V roce 2003 se přihlásil do našeho kurzu olejomalby. Slávek si vybírá pro své obrazy náměty prosté, všímá si věcí a situací, které mnozí z nás ani nepostřehnou.
Honza DrozdHonza Drozd
Honza je náš lektor. Studoval na Ostravské univerzitě obor animovaný film. V našich kurzech vyučuje od roku 1999. V tomto školním roce vede kurz kresby aktu. Je to zároveň skvělý hudebník, hrající na kytaru ve skupině VŠEHOMÍR - http://www.vsehomir.cz/

Zpět na stránky Viridianu se dostanete zde.