!!!Malování v krajině!!!
!!!Navštivte Minigalerii Viridian!!!


Home

Akce a novinky

Výstava

Milí přátelé,

jak už zřejmě víte, VIRIDIAN letos oslaví 20. výročí od svého založení.

Veškeré plány na společnou oslavu tohoto krásného jubilea ztroskotaly na jediném faktu - za těch 20 let je nás opravdu hodně - a pokud bychom se měli sejít všichni najednou, což by bylo nádherné, potřebovali bychom veliké prostory. Proto oslavy 20. narozenin VIRIDIANU budou probíhat ve více dnech a v různé formě - jako plenéry, dny otevřených dveří, opékání špekáčků na zahradě VIRIDIANU atd., abyste si mohli vybrat pro vás nejlepší způsob, jak společně výročí oslavit.

Také jsme v tomto roce uspořádali několik kolektivních výstav, z nichž dvě z nich můžete stále ještě vidět, další teprve chystáme. Níže najdete seznam akcí, na kterých se můžeme setkat. Na všechny akce můžete vzít také své blízké a přátele. Akce budou zveřejněny i na FB - pod jménem Viridian nebo Elen Thiemlová, tak se ke mně, prosím, hlaste, ať je naše komunikace rychlejší.

Moc vás prosím, abyste hlásili svou účast na akcích co nejvíce dopředu. Je to hlavně proto, abych vás mohla kontaktovat při nečekané změně termínu (např. kvůli počasí, nemoci apod.).

PLÁN AKCÍ K 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ VIRIDIANU:

17.8. od 17:00 - OPÉKÁNÍ ŠPEKÁČKŮ PRO VIRIDIAŇÁKY a přátele na zahradě Viridianu

21.8. od 15:00 - KRESLENÍ PSŮ V TŘEBOVICKÉM ÚTULKU S LUDVÍKEM KUNCEM

23.8. od 15:00 - PLENÉR VINNÁ HORA (Hlučín)

31.8. od 10:00 do 19:00 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ATELIÉRU VIRIDIAN

6.9. od 16:00 - LOV ÚBĚŽNÍKŮ V HLUČÍNSKÝCH ULIČKÁCH + OPÉKÁNÍ ŠPEKÁČKŮ od 18.00 na zahradě Viridianu

12.9. od 15:30 - PLENÉR U POŠTOVNÍHO RYBNÍKA

19.9. od 10:00 do 19:00 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ATELIÉRU VIRIDIAN

20.9. od 10:00 do 19:00 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ATELIÉRU VIRIDIAN

A teď o jednotlivých akcích podrobněji:

ve čtvrtek 17.8. 2017 od 17.00 - pokud bude hezky, můžeme OPÉKAT ŠPEKÁČKY na zahradě Viridianu - je ale potřeba si špekáčky přinést nebo mi nahlásit alespoň den dopředu, kolik vám jich mám koupit. V případě nehezkého počasí se sejdeme v ateliéru.

v pondělí 21.8. 2017 od 15.00 se sejdeme při KRESLENÍ (MALOVÁNÍ) PSŮ S LUDVÍKEM KUNCEM V ÚTULKU PRO PSY V OSTRAVĚ - TŘEBOVICÍCH
Půjdeme kreslit psy do útulku v Třebovicích, pak kresby (které můžete dokončit doma podle vlastních fotografií)vystavíme (už jsem domluvila termín v Domě kultury města Ostravy a také v Polanecké knihovně) a na vernisáže mohou lidé přinést dary pro útulek. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že nepůjde jen o jednorázovou akci, ale chtěli bychom ke kreslení psů přimět i děti a dospívající, aby si uvědomili, že pejsek není hračka k vánocům, kterou mohou odložit. A protože máme ve svých řadách i úžasného zoologa a malíře zvířat Ludvíka Kunce, můžeme se těšit na krásný zážitek.
Sraz je v 15.00 u útulku (je to hned u vlakové zastávky Ostrava - Třebovice, věci na kreslení či focení mějte sebou!!. Stejně jako vhodné oblečení,stoličku, stojan, klobouk, repelent, pití, svačinu atd. Protože budeme kreslit psy na louce před útulkem, můžete sebou vzít i děti či vaše známé.

ve středu 23.8.2017 od 15.00 vás zvu na PLENÉR NA VINNÉ HOŘE V HLUČÍNĚ
- ráda bych vás vzala sebou na svou milovanou "modelku" Vinnou Horu. Pokud máte chuť zajít se mnou malovat či kreslit na jedno z nejhezčích míst v širokém okolí, přijeďte, nebo přijďte ve středu 23.srpna v 15.00 na parkoviště před Viridianem. Zde se rozdělíme do aut a společně na Vinnou Horu vyjedeme. Nezapomeňte si potřebné malířské vybavení (stojan, stoličku a vše, co ke kreslení či malování budete potřebovat –stoličku, stojan, výtvarné potřeby, pití, svačinu, dobré oblečení i boty (na Vinné Hoře dost fouká), repelent a hlavně pokrývku hlavy. PROSÍM O PŘIHLÁŠENÍ NA PLENÉR DOPŘEDU!

ve čtvrtek 31.8.2017 od 17.00 bude pro vás i vaše přátele DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ATELIÉRU VIRIDIAN V DOBĚ OD 10.00 DO 19.00.
Můžete si prohlédnout nejen ateliér, ale i staré fotografie či kroniky Viridianu.
Pokud bude hezky, můžeme od cca 19.00 OPÉKAT ŠPEKÁČKY na zahradě Viridianu - je ale potřeba si špekáčky přinést nebo mi nahlásit alespoň den dopředu, kolik vám jich mám koupit.

ve středu 6.9.2017 se společně vydáme na LOV ÚBĚŽNÍKŮ V HLUČÍNSKÝCH ULIČKÁCH
protože opakování perspektivy je nejlepší venku, kde je krásně vidět sbíhání rovnoběžných linií do úběžníku. Většina z vás právě po těchto našich "lovech úběžníků" perspektivu začala chápat a používat.
Sraz bude v 16.00 v ateliéru Viridian, poté půjdeme uličkami do centra Hlučína, kde si zopakujeme kromě jiného i víceúrovňovou perspektivu, žabí perspektivu, nakloněné roviny atd. Určitě bude hodně prostoru na vaše dotazy, tak si je nezapomeňte nachystat! Skicáky a kreslící potřeby sebou!
Pokud bude hezky, můžeme od 18.00 OPÉKAT ŠPEKÁČKY na zahradě Viridianu - je ale potřeba si špekáčky přinést nebo mi nahlásit alespoň den dopředu, kolik vám jich mám koupit.
PROSÍM O NAHLÁŠENÍ VAŠÍ ÚČASTI DOPŘEDU!

v úterý 12.9.2017 vás zvu od 15.30 na PLENÉR U POŠTOVNÍHO RYBNÍKA.
Sraz bude v 15.00 na parkovišti před Viridianem nebo v 15.30 přímo u Poštovního rybníka - je to hned u vlakové zastávky "DĚHYLOV". Nezapomeňte si potřebné malířské vybavení (stojan, stoličku a vše, co ke kreslení či malování budete potřebovat), pití, svačinu, dobré oblečení i boty, repelent a hlavně pokrývku hlavy. Budeme malovat u vody, kde je chladněji, raději si vezměte o svetr víc a na ten repelent fakt nezapomeňte!
PROSÍM O PŘIHLÁŠENÍ NA PLENÉR DOPŘEDU!

v úterý 19.9.2017 a ve středu 20. září budou opět pro vás i vaše přátele
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ATELIÉRU VIRIDIAN V DOBĚ OD 10.00 DO 19.00 hodin.
Můžete si prohlédnout nejen ateliér, ale i staré fotografie či kroniky Viridianu.


VÝSTAVY VIRIDIANU:

- ještě do 4. srpna můžete vidět naši kolektivní výstavu v přívozské knihovně (prosím všechny vystavující, aby si pro své obrazy v pátek 4. srpna ve 14.00 přijeli!)

- do 20. prosince je k vidění kolektivní výstava Viridianu v petřvaldské knihovně

- v prosinci 2017 je plánována naše další kolektivní výstava v Domě kultury města Ostravy

A jako poslední – doufám, že milou zprávu, mám pro vás informaci, že v novém školním roce, který začíná v týdnu od 2.října 2017, najdete v nabídce kurzů navíc i PŘEDNÁŠKY Z DĚJIN UMĚNÍ A ARCHITEKTURY!

Mějte krásné léto a brzy na viděnou!  

Vaše Elen Thiemlová